Érzelmileg kimerült vagy? Ebben az epizódban megtanulhatod, hogyan kezelheted a belső hullámzásaidat, és hogyan találhatsz stabilitást a mindennapokban.
Ebben az epizódban megmutatom, hogyan éljük túl a gyászt három egyszerű, de mélyreható lépés segítségével. Ha úgy érzed, mindenhol őt látod, de mégis hiányzik, nem vagy egyedül.
Ebben a különleges epizódban a magyar kultúra négy meghatározó sajátosságát tárjuk fel, amelyek jelentősen hatnak az özvegyi gyász feldolgozására.
Ebben az epizódban az érzelmek a gyászban témakörét járjuk körül, különösen arra koncentrálva, hogy hogyan lehet túllépni az érzelmi stagnáláson, amely gyakran a gyász későbbi szakaszában jelentkezik. Ezt a szakaszt „a gyász felszínének” nevezzük – amikor az akut fájdalom enyhült, de az érzelmek elnyomása miatt az élet sótlanná és egyhangúvá válik.
Szoktad azt érezni, hogy benne ragadtál az előző életedben? Beleragadtál a gyászba?
Hogy nem tudsz szabadulni attól a gondolattól, hogy még mindig azt az életet kellene élned és nem ezt, amiben most küzködsz?
Szoktad azt érezni, hogy benne ragadtál az előző életedben? Beleragadtál a gyászba?
Hogy nem tudsz szabadulni attól a gondolattól, hogy még mindig azt az életet kellene élned és nem ezt, amiben most küzködsz?
Megvan benned is az a gondolat, hogy már nem lehet boldog életed a társad nélkül?
Halogatod-e esetleg, hogy szembenézz a társad után keletkezett hiánnyal? Megnézd hogyan lehet erőt kovácsolni belőle?
Az egyik nap azt érzed, hogy van kiút a gyászból, a másiknak meg teljesen elveszel benne. Egyik nap minden nyugis és harmónikus, a másik nap meg elsodornak az érzelmeid? Már éppen azt gondoltad, hogy megléptél egy szintet a veszteséged feldolgozásában, rátaláltál a kiútra a gyászból, már éppen örülnél és ünnepelnéd magad, majd a következő nap összeomlik minden és úgy érzed az elejéről kell kezdened?
Milyen lenne az élet, ha nem egyedül lennél minden feladatra?
Ha lenne, akivel minőségi idő tudnál eltölteni?
Ha megint boldog lennél, örülnél az életnek? Lenne megint motivációd?
Ez a szürke világ, amiben élsz átszíneződne, életre kelne?
Benned is motoszkál ez a kérdés, hogy hol tarthatok a veszteségem feldolgozásában? Jó úton haladok-e? Elakadok-e? Beleragadok-e a gyászba? Haladok, és ha igen, akkor jól? Jó ütemben viszem-e a gyászmunkámat?
Mi a különbség a siker és a boldogság között. Ez egy nagyon összetett és sok esetben zavarodott állapot az özvegységben, a gyászban, hogy lehetek-e még boldog? Lehetek-e még sikeres? Lehetek-e még mind a kettő? Hogyan függenek ezek össze egymással? Mi van, ha most nem látom egyiket sem elérhetőnek, és még csak céljaim sincsenek, annyira össze vagyok zavarodva. Hogyan kapcsolódhatnak a gyászból való felépülésedhez.